Z Torunia wróciliśmy z punktem

Piąty mecz w ciągu 18 dni rozegrali nasi zawodnicy w sobotę. Na sztucznej nawierzchni w Toruniu zremisowaliśmy z Pomorzaninem Toruń 0:0.

Widoczne na pierwszy rzut oka zmęczenie pozwoliło zawodnikom Grzegorza Jeromina na wywiezienie punktu. Na wstępie należy podkreślić braki organizacyjne spotkania oraz zadać pytanie o spełnienie wymogów licencyjnych przez zespół gospodarzy. Wszystko to, wraz z wulgarnym i mało sportowym zachowaniem przez cały mecz daje nie najlepszy obraz IV ligi.

Przechodząc jednak do spotkania. Stroną dominującą byli gospodarze, jednak ich oskrzydlające akcje i duża liczba dośrodkowań nie przyniosła żadnego efektu. Rozbijani licznymi faulami nasi zawodnicy nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji. Groźnie było po akcji lewej stroną Piotra Kaźmierskiego, jednak jego zagrania nie przeciął żaden z naszych zawodników.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, choć i gospodarze wyraźnie obniżyli loty, a ich ataki nie były tak groźne jak w pierwszej części. Strzałów z dystansu próbowali Łukasz Waligóra oraz Mikołaj Kłosowski i Bartek Pędowski, jednak bez skutku. Uderzenia ta najczęściej blokowali obrońcy Pomorzanina.

Duże podziękowania należą się naszym kibicom, którzy licznie przybyli do Torunia i przez cały mecz dopingowali głośno naszych zawodników!

Pomorzanin - UNIA 0:0

UNIA:  Arkadiusz Stępień – Michał Piotrowski (80' Mikołaj Ciejek), Oskar Kryszak, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski – Adrian Frelich, Łukasz Cięgotura, Mikołaj Kłosowski (65' Radosław Kłosowski), Łukasz Waligóra, Mateusz Nowacki (46' Bartosz Pędowski) – Mateusz Balik (50' Kamil Fajkowski)