Wygrana na początek! Unia - Cuiavia 2:0!

Doskonale rozpoczęli sezon w sobotnie popołudnie nasi zawodnicy. Bramki Kamila Fajkowskiego oraz Michała Hałasa zapewniły nam zwycięstwo 2:0 w derbach powiatu z Cuiavią Inowrocław.

Nasi zawodnicy podeszli do spotkania bardzo zmotywowani i chętni rewanżu za porażkę z końcówki rundy wiosennej oraz za sam termin rozegrania tamtego spotkania. Rewanż udał się w pełni. Przez 90. minut goście tylko dwukrotnie zagrozili bramce Arka Stępnia. Pod koniec pierwszej części gry nasz bramkarz zatrzymał jednak Dariusza Słupskiego, a w drugiej części po rzucie rożnym strzał jednego z przyjezdnych trafił w słupek. Unia natomiast zmarnowała jeszcze kilka okazji. Dwukrotnie lepiej mógł zachować się Oskar Kryszak.

Pierwszy gol to szybko rozegrany wrzut z autu i piękne wejście w pole karne Piotra Kaźmierskiego, który dograł idealnie do znajdującego się na ósmym metrze Kamila Fajkowskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę tuż przed przerwą wyprowadził nas na prowadzenie. Drugi gol, to popis szybkości Michała Hałasa, którego nie zdołali dogonić obrońcy, a "Hałi" mierzonym strzałem pokonał bramkarza Cuiavii w 84. minucie spotkania.

Warto nadmienić, że w 90. minucie spotkania w naszym zespole oraz w piłce seniorskiej zadebiutował nasz kolejny wychowanek - Ksawery Kamiński, który urodził się w 2003 roku. Gratulujemy!

UNIA - Cuiavia 2:0 (1:0)