W Chełmży na piatkę! Legia - Unia 0:5

Okazałe zwycięstwo w sobotnim sparingu odnieśli nasi zawodnicy, pokonując na wyjeździe ligowego rywala - Legię Chełmża 5:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przez pierwsze 20 minut nadawali bieg boiskowym wydarzeniom, jednak nie stworzyli sytuacji, która realnie zagrozić mogła Unii. W 25. minucie na uderzenie lewą nogą z dystansu zdecydował się Łukasz Waligóra, a piłka po świetnym uderzeniu zatrzepotała w siatce. Po kilku minutach było już 2:0. Kolejne uderzenie z dystansu po dobitce dało gola testowanemu Januszowi Olachowi. Trzeciego gola zdobył po podaniu Kamila Fajkowskiego Oskar Kryszak tuż przed przerwą.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W bramce naszego zespołu pojawił się Patryk Puzio, który na początku drugiej części gry popisał się świetną interwencją broniąc rzut karny wykonywany przez zawodnika gospodarzy. Po przerwie gola głową zdobył Sebastian Krzysztofiak, natomiast wynik ustalił strzelając drugiego gola Łukasz Waligóra

Kolejne spotkanie Unia rozegra już w Środę w Łochowie z beniaminkiem IV ligi - Sportisem. Początek o 18:00

LEGIA CHEŁMŻA – UNIA GNIEWKOWO 0:5
Bramki dla Unii: Łukasz Waligóra 2, Janusz Olach, Oskar Kryszak, Sebastian Krzysztofiak.

UNIA: Arkadiusz Stępień – Sebastian Krzysztofiak, Michał Piotrowski, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski – Michał Hałas, Łukasz Cięgotura, Radosław Kłosowski, Oskar Kryszak, Bartosz Pędowski – Mateusz Balik. Grali także: Patryk Puzio, Kamil Fajkowski, Mateusz Bołzan, Janusz Olach, Łukasz Waligóra, Daniel Majer, Michał Durski, zawodnik testowany.