Unia pokonała wicelidera! Unia - Notecianka 1:0!

Drugie miejsce przed kończącą się dziś kolejką zajmował nasz sobotni rywal - Notecianka Pakość. Po raz kolejny nasi zawodnicy zagrali na własnym obiekcie świetne spotkanie i pokonali przyjezdnych 1:0, po golu Kamila Fajkowskiego. Mimo, że Unia zdołała strzelić jednego gola - przez całe spotkanie była zespołem lepszym, dominującym i przy odrobinie szczęścia wynik powinien być zdecydowanie wyższy.

Już w 9. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony piłka po strzale głową Kamila Fajkowskiego zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później dwukrotnie zaskoczyć bramkarza Notecianki próbował Bartosz Pędowski. W 25. minucie bramkarz gości wygrał pojedynek sam na sam z Adrianem Frelichem.

W przerwie wręczona została koszulka Panu Marcinowi Zawadzkiemu, który wylicytował ją za kwotę 840 zł, a pieniądze zasiliły konto walczącego z nowotworem - Oliwiera Rejmusa.

Po przerwie Unia nadal dominowała na boisku. W 53. minucie po akcji całego zespołu z prawej strony dośrodkował Filip Sąsała, a pojedynek główkowy znów wygrał w polu karnym Kamil Fajkowski, jednak tym razem strzał był już precyzyjny, czym Kamil wyprowadził nas na prowadzenia 1:0. Goście próbowali skonstruować akcję, która mogłaby przynieść im gola, jednak w każdej sytuacji nasi zawodnicy byli szybsi i bardziej zdeterminowani. Po bramce obraz gry nie uległ zmianie, jednak żadne bramki już nie padły.

UNIA - Notecianka 1:0 (0:0)
bramka: Kamil Fajkowski (54')
UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak (78’ Michał Piotrowski), Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz, Piotr Kaźmierski – Bartosz Pędowski (68’ Mateusz Nowacki), Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Mateusz Grudziński (86’ Krzysztof Brończyk), Adrian Frelich (75’ Grzegorz Pakulski) – Kamil Fajkowski.