Powrót z wygraną! Chełminianka - Unia 1:3!

W końcu! Udało się przełamać wyjazdową niemoc naszej Unii. Po emocjonującym, ale będącym pod naszą kontrolą spotkaniu Unia pokonała w Chełmnie miejscową Chełminiankę 3:1.Fantastyczny występ w naszych barwach zanotował Grzegorz Pakulski, który najpierw zdobył gola, a następnie asystował przy golach kolegów.

Tak jak w poprzednich spotkaniach bramki zaczęły padać szybko. Już w 2.minucie dobrze rozegrany rzut rożny przyniósł gospodarzom gola. Jednak od tego momentu na boisku zaczęła dominować Unia. Najpierw w 7. minucie Filip Sąsała świetnie zagrał do Grzegorza Pakulskiego, a ten posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza i doprowadził do wyrównania. Pięć minut później prawą stroną ruszył ponownie Grzegorz Pakulski,po czym wycofał do nadbiegającego Mateusza Grudzińskiego, który strzałem prawą nogą w krótki róg bramki wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Chwilę później "Gruda" mógł zdobyć drugiego gola, jednak bramkarz gospodarzy obronił instynktownie jego uderzenie. Swoją szansę w tej części gry miał także jeszcze "Paki" jednak jego uderzenie także zostało obronione przez bramkarza.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Unia dominowała i stwarzała kolejne sytuacje. Po strzałach Mateusza Grudzińskiego i Piotra Kaźmierskiego piłka zatrzymywała się na poprzeczce. W 59. minucie Grzegorz Pakulski zagrał do Kamila Fajkowskiego, który pewnie pokonał bramkarza gości. Chwilę później Kamil mógł zdobyć kolejne bramki, jednak minimalnie chybił. Gospodarze próbowali za wszelką cenę zdobyć gola kontaktowego, jednak dobrze dysponowana obrona nie dopuszczała do jakichkolwiek sytuacji strzeleckich.

Chełminianka - UNIA  1:3 (1:2)
bramki dla Unii: Grzegorz Pakulski (7'), Mateusz Grudziński (12'), Kamil Fajkowski (59')

UNIA: Arkadiusz Stępień - Kamil Piotrowiak, Oskar Kryszak, Michał Piotrowski, Piotr Kaźmierski, Łukasz Cięgotura, Filip Sąsała, Mateusz Grudziński (80' Krzysztof Brończyk), Grzegorz Pakulski (68' Mateusz Nowacki), Bartosz Pędowski (88' Sebastian Krzysztofiak), Kamil Fajkowski