Passa trwa!

27 października 2018 - tego dnia Unia poległa na wyjeździe w Chełmży aż 7:3. Od tej daty nasz zespół rozegrał 8 ligowych pojedynków oraz jedno pucharowe. Żadne z tych spotkań nie zakończyło się porażką naszego zespołu. Wczoraj dopisaliśmy 3 punkty za zwycięstwo z Polonią Bydgoszcz 2:0.

Do spotkania Unia przystępowała osłabiona brakiem Oskara Kryszaka oraz Łukasza Cięgotury. Pierwszy gol dla naszego zespołu padł w 24. minucie. Tuż przed polem karnym był Adrian Frelich, a rzut wolny na bramkę zamienił świetnym strzałem Łukasz Waligóra.

Jeszcze lepiej rozpoczęła się druga połowa. W 50. minucie Filip Sąsała sprytnym strzałem pokonał Szymona Kmiecika podwyższając wynik spotkania. Swoje sytuacje tworzyła też Polonia, ale świetny występ zanotował dziś Arkadiusz Stępień, który swoimi interwencjami w trudnych sytuacjach nie dopuścił do straty bramki. Chwilę później mogło być 3:0, ale Kamil Fajkowski nie spodziewał się, że dośrodkowana piłka wpadnie pod nogi.

Goście w samej końcówce spotkania za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę kontaktową, jednak sztuka się ta nie udała.

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Michał Piotrowski, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski –Bartosz Pędowski (75’ Mikołaj Ciejek), Radosław Kłosowski (62’ Mikołaj Kłosowski), Filip Sąsała, Łukasz Waligóra, Adrian Frelich (70’ Mateusz Nowacki) –Kamil Fajkowski (80’ Mateusz Balik)