Nadal bez wygranej na wyjeździe

Nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa na wyjeździe. Z meczu w Solcu Kujawskim Unia powróciła bez punktu. Miejscowa imienniczka pokonała nas 2:0.

Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Drużyna z Solca Kujawskiego zdominowała nasz zespół w każdym aspekcie. Agresywna gra, długie podanie za linię naszych obrońców przysparzały nam sporo problemów. Dobre interwencje Arka Stępnia w trudnych sytuacjach utrzymywały nas jednak cały czas w grze. "Kiler" skapitulował jednak w 40. minucie. Gospodarze przeprowadzili akcje lewym skrzydłem, po czym dośrodkowali piłkę w pole karne, a próbujący interweniować Piotr Kaźmierski został trafiony w rękę. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił zawodnik gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 50. minucie szybki atak gości przyniósł im drugiego gola. Unia zdołała stworzyć szansę, które mogły dać gola kontaktowego, jednak Oskar Kryszak i Michał Piotrowski minimalnie chybili.

W imieniu zawodników pragniemy przekazać podziękowania dla kibiców, którzy licznie zgromadzeni przez cały mecz dopingowali naszych zawodników. Dziękujemy!

Unia Solec Kujawski - UNIA GNIEWKOWO 2:0 (1:0)

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Oskar Kryszak, Kamil Piotrowicz, Piotr Kaźmierski – Bartosz Pędowski (84' Sebastian Krzysztofiak), Łukasz Cięgotura (66' Michał Piotrowski), Mateusz Grudziński, Filip Sąsała, Adrian Frelich (63' Mateusz Nowacki) – Krzysztof Brończyk (64' Grzegorz Pakulski)