Łukasz Cięgotura zawodnikiem roku 2018!

W trakcie turnieju Unia Cup, o którym napiszemy jeszcze dziś rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszego Piłkarza Unii Gniewkowo w 2018 roku.

Tytuł przyznano na podstawie typów ośmiu osób bacznie śledzących poczynania zespołu, który w czerwcu wywalczył awans do kujawsko-pomorskiej IV ligi. Głosujący wybierali po pięciu piłkarzy, przyznając im od 1 do 5 punktów.

Po zsumowaniu wszystkich punktów uzyskano końcowe wyniki. Pierwsze miejsce zajął i Piłkarzem Roku 2018 został Łukasz Cięgotura, który jako jedyny znalazł się na listach wszystkich głosujących osób. W nagrodę – poza prestiżem – otrzymał pamiątkową statuetkę oraz voucher na dwuosobową kolację w restauracji Eden w Gniewkowie.

"Super inicjatywa, świetny turniej łączący wszystkie drużyny naszego klubu. Myślę, że duża frajda dla dzieciaków, szczególnie tych najmłodszych. Mam nadzieję, że wszystko w naszym klubie będzie tak dalej się rozwijać i iść w tym dobrym kierunku. My jako drużyna seniorów na pewno będziemy starać się dawać przykład tym młodym chłopakom i życzymy im aby osiągnęli w tym sporcie sukces. Na pewno jeżeli będą wytrwali i konsekwentni to piłka im w ich życiu pomoże. Jeżeli chodzi o statuetkę to jest to zawsze miłe wyróżnienie, jednak nie będę oszukiwał, że największym osiągnięciem będzie spokojnie utrzymanie tej drużyny, z którego będziemy cieszyć się wszyscy wspólnie w czerwcu. Ja ze swojej strony mogę tylko podziękować całemu zarządowi klubu i kibicom, że mamy cały czas w nich oparcie, że na wyjazdach zjawiają się w tyle osób. Jednak przede wszystkim mogę być wdzięczny trenerowi i zawodnikom, dzięki którym piłka znowu sprawia mi wielką frajdę, za atmosferę szatni, bo takiej drugiej nie ma nigdzie." - powiedział nam laureat Łukasz Cięgotura.

TAK GŁOSOWAŁA KAPITUŁA

Grzegorz Jeromin (trener zespołu seniorów Unii)

1. Łukasz Cięgotura 5
2. Piotr Kaźmierski 4
3. Oskar Kryszak 3
4. Adrian Frelich 2
5. Kamil Fajkowski 1

Rafał Tyburek (trener zespołów młodzieżowych Unii)

1. Łukasz Cięgotura 5
2. Oskar Kryszak 4
3. Grzegorz Pakulski 3
4. Piotr Kaźmierski 2
5. Kamil Fajkowski 1

Maurycy Makowiecki (trener zespołów młodzieżowych Unii)

1. Łukasz Cięgotura 5
2. Filip Sąsała 4
3. Oskar Kryszak 3
4. Kamil Fajkowski 2
5. Arkadiusz Stępień 1

Szymon Stolarski (uniagniewkowo.pl)

1. Oskar Kryszak 5
2. Filip Sąsała 4
3. Łukasz Cięgotura 3
4. Mateusz Grudziński 2
5. Kamil Fajkowski 1

Anna Majer (fotograf meczów Unii)

1. Filip Sąsała 5
2. Michał Piotrowski 4
3. Łukasz Cięgotura 3
4. Piotr Kaźmierski 2
5. Arkadiusz Stępień 1

Szymon Tomasik (gniewkowo.eu)

1. Łukasz Cięgotura 5
2. Adam Kmita 4
3. Adrian Frelich 3
4. Sylwester Gęgotek 2
5. Arkadiusz Stępień 1

Tadeusz Fajkowski (kibic)

1. Piotr Kaźmierski 5
2. Łukasz Cięgotura 4
3. Kamil Fajkowski 3
4. Arkadiusz Stępień 2
5. Oskar Kryszak 1

Mateusz Krajewski (kibic)

1. Łukasz Cięgotura 5
2. Piotr Kaźmierski 4
3. Filip Sąsała 3
4. Adrian Frelich 2
5. Arkadiusz Stępień 1

KOŃCOWE WYNIKI

1. Łukasz Cięgotura 35
2. Piotr Kaźmierski 17
3. Oskar Kryszak 16
    Filip Sąsała 16
5. Kamil Fajkowski 8
6. Adrian Frelich 7
7. Arkadiusz Stępień 6
8. Michał Piotrowski 4
Adam Kmita 4
10. Grzegorz Pakulski 3
11. Sylwester Gęgotek 2
Mateusz Grudziński 2