Lider pokonany!

Pokaz dyscypliny taktycznej, nowe ustawienie, pełne zaangażowanie oraz walka przez 90 minut spotkania przyniosły wyjazdowe zwycięstwo naszej Unii na terenie lidera - Unii Janikowo 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Filip Sąsała oraz Bartosz Pędowski.

Spotkanie lepiej rozpoczął nasz zespół, bo już w 5. minucie minimalnie obok słupka strzelił FIlip Sąsąła. Co nie udało się za pierwszym razem udało się chwile później. Akcja lewą stroną Łukasza Cięgotury oraz Bartka Pędowskiego, a następnie wycofanie piłki do Filipa Sąsały na 16. metr przyniosły pierwszego gola. "Sąsi" pięknym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Chwile później mogło być już 2:0 jednak w dogodnej sytuacji przeszkodzili sobie Mateusz Nowacki oraz Oskar Kryszak. W pierwszej części gry gospodarze odpowiedzieli tylko jednym groźnym w światło naszej bramki. Groźnie w polu karnym gospodarzy było jeszcze pod koniec pierwszej części gry, ale w pierwszej sytuacji chybił również Bartek Pędowski.

W drugiej części gospodarze prowadzili częściej grę, jednak nie przyniosło to klarownych sytuacji strzeleckich. W strzałach instynktownych dobrze spisywał się w naszej bramce Arek Stępień. W 61. minucie po aucie z prawej strony piłkę przedłużali kolejno Kamil Fajkowski oraz Filip Sąsała, a do bramki janikowian skierował ją Bartek Pędowski podwyższając wynik na 2:0. W 78. minucie kontaktowego gola mierzonym strzałem zdobył Wojciech Springer. W doliczonym czasie gry gospodarze uderzyli jeszcze w groźnie w słupek naszej bramki, jednak udało nam się zwyciężyć na trudnym terenie.

Brawa za spotkanie należą się trenerowi, wszystkim zawodnikom!

Unia Janikowo - UNIA GNIEWKOWO 1:2 (0:1)