I Turniej Unia Cup za nami

Real Madryt, FC Barcelona, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, PSG, FC Liverpool, Manchester United, Manchester City, Juventus Turyn, Tottenham Londyn - zawodnicy tych dziesięciu drużyn rywalizowali w niedzielny poranek i przedpołudnie w hali gniewkowskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Na jeden dzień w zawodników tych drużyn zamienili się wszyscy trenujący w Unii Gniewkowo.

Blisko stu zawodników oraz jedna zawodniczka spotkało się na pierwszym turnieju integracyjnym Unia Cup. Dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy "rywalizowało" ze sobą. Słowo rywalizowało jest oczywiście słowem nieadekwatnym. Przez cały turniej panowała wspaniała atmosfera piłkarskiego święta. Świetnie odnaleźli się także piłkarze seniorów, którzy swoim najmłodszym kibicom swoimi zagraniami dostarczyli mnóstwo śmiechu.

Przez cały turniej nikt nie zapisywał rezultatów, ani też nie prowadził żadnej tabeli. Liczyła się tylko i wyłącznie wspaniała zabawa. Warto podkreślić, że pomiędzy najstarszym, a najmłodszym zawodnikiem turnieju różnica wieku wynosiła ponad 35 lat, jednak nie przeszkadzało to w świetnej zabawie.

Ważnym punktem całego turnieju było nagrodzenie zawodnika roku wśród drużyny seniorów. Klasyfikację, która sporządzona została na podstawie głosów ośmiu osób związanych z klubem wygrał bezapelacyjnie Łukasz Cięgotura, który przy aplauzie zgromadzonych kibiców oraz kolegów z drużyny odebrał pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz voucher na kolację dla dwóch osób do gniewkowskiej restauracji Eden.

Turniej nie mógł odbyć się bez specjalnego gościa. Pokaz swoich technicznych umiejętności zaprezentował freestyler Kamil Drzewucki. Żonglerki, tricki i sztuczki z piłką wzbudziły zachwyt najmłodszych uczestników turnieju, którzy z wypiekami na twarzy oglądali pokaz gościa.

Podczas trwania całego turnieju wszyscy zawodnicy mieli dostęp do "strefy zdrowych przekąsek" gdzie kosztować mogli owoców, warzyw, czy zdrowych soków dostarczonych przez firmę Oryginalny sok.

Ostatnim punktem turnieju było losowanie ambasadorów drużyn młodzieżowych. Losowania dokonali zawodnicy najmłodszych grup trenujących w naszym klubie. Adrian Frelich, Łukasz Cięgotura, Oskar Kryszak, Bartek Pędowski, Piotr Kaźmierski i FIlip Sąsała zostali ambasadorami Żaków, Orlików oraz Młodzików. Wiąże się to z pomocą dla trenerów przy treningach, meczach, a dla młodych adeptów możliwością treningu i wsparcia od starszych kolegów.

Przez cały turniej w holu hali funkcjonowała też "Strefa Malucha", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych kibiców, ale i zawodników.

Na zakończenie turnieju wszyscy biorący udział w turnieju zawodnicy uhonorowali zostali klubowymi gadżetami oraz pamiątkowymi medalami.

Mamy nadzieję, że nikt z pośród uczestników turnieju, ani kibiców nie opuszczał turnieju ze smutną miną. Jedno natomiast jest pewne. Kolejne edycję na pewno się odbędą.

Na sam koniec nie można pominąć wielu sponsorów, dzięki którym impreza mogła się odbyć. W pierwszej kolejności pragniemy podziękować Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewkowie Dorocie Gliwińskiej za udostępnienie hali sportowej, Krzysztofowi i Szymonowi Tomasik za świetne poprowadzenie imprezy. Członkom Zarządu i trenerom grup młodzieżowych za włączenie się w organizację imprezy. Bardzo dziękujemy także firmom i przedsiębiorcom:

- AGROLMET
- ZAW - TRANS
- DRUK INTRO
- NAUKA JAZDY TOMASZ STEJTER
- EKO KONTROL
- KUŹNIA SYLWETKI GLADIATOR
- WIT - BUD
- SALON SPORTOWY SOCCER BIAŁYSTOK
- ZNAKTOM TOMASZ SZYMCZUK
- AGRO PARTNER
- PIZZERII OAZA
- OCZKI.DOM
- PLOTINO & GRAFIT
- STUDIO NIERUCHOMOŚCI
- ORYGINALNY SOK
- P.W. PAWEŁ BARCZAK
- FIRMA HANDLOWA BAJKA
- ELROB - ROBERT PIOTROWSKI
- OPEN SERWIS INOWROCŁAW
- MARBUS
- PIEKARNIA BRACI KUCZYŃSKICH
- PIEKARNIA 5xM GNIEWKOWO