FINALIŚCI PUCHARU POLSKI!!!

Mecz pełen dramaturgii, ale z happy end-em obejrzeli kibice, którzy mimo bardzo słabej pogody wybrali się dopingować nasz zespół w walce o finał Okręgowego Pucharu Polski.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Unia. Już na początku spotkania bramkarza gości minął Mateusz Nowacki, jednak zdążył uprzedzić go obrońca i wybił piłkę zmierzającą do bramki. Następnie do głosu zaczęli dochodzić goście.Ich strzały okazywały się jednak za lekkie bądź zostały w ostatniej chwili blokowane. W 34. minucie dośrodkowana z rzutu rożnego piłka na długi słupek przez Łukasza Waligórę trafiła na głowę Filipa Sąsały, który wyprowadził nas na prowadzenie.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń przez większość czasu dominowała na boisku, jednak brakowało groźnych strzałów. Z rzutu wolnego groźnie uderzył zawodnik Pogoni, jednak na poprzeczkę piłkę sparował Arkadiusz Stępień. Pogoń próbowała za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, jednak piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki.

Gratulujemy naszym zawodnikom raz jeszcze świetnej postawy i awansu do FINAŁU OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI co jest jednym z największych sukcesów w historii klubu!

UNIA GNIEWKOWO – POGOŃ MOGILNO 1:0 (1:0)
Bramka dla Unii: Filip Sąsała (34’).

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak (72’ Michał Piotrowski), Oskar Kryszak, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski – Mateusz Nowacki (81’ Mikołaj Ciejek), Radosław Kłosowski (75’ Mikołaj Kłosowski), Filip Sąsała, Łukasz Waligóra, Bartosz Pędowski – Kamil Fajkowski (69’ Mateusz Balik)