Druga wygrana z rzędu! Unia - Cuiavia 4:2

Drugie kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni Grzegorza Jeromina. Nasz zespół pokonał na własnym stadionie Cuiavię Inowrocław 4:2. Gole zdobywali: Kamil Fajkowski 2, Grzegorz Pakulski oraz Mateusz Grudziński.

Tradycją stało się, że w meczach naszej drużyny bramki padają szybko. Nie inaczej było tym razem. Już w 3. minucie Mateusz Grudziński zagrał do Grzegorza Pakulskiego, który dobrym strzałem pokonał bramkarza Cuiavii. Goście jednak szybko wyrównali. Lekkie nieporozumienie Łukasza Cięgotury i Arka Stępnia wykorzystał Dariusz Słupski. Drugi raz na prowadzenie Unia wyszła w 27. minucie za sprawą Kamila Fajkowskiego, który precyzyjnie posłał piłkę głową. W 39. minucie po raz drugi do siatki gości trafił "Faja", tym razem po dobrym rozegraniu rzutu rożnego. Jednak to goście zdobyli ostatniego gola w tej części gry. W 42. minucie Patryk Wiśniewski przeciął dośrodkowanie i zamknął wynik pierwszej połowy na stanie 3:2 dla gospodarzy.

W drugiej części nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Cuiavia ograniczyła się do nielicznych kontrataków. Unia bliska była kolejnych goli, choć brakowało decydującego podania. Dziesięć minut po przerwie rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Mateusz Grudziński. Dochodząca piłka na długi słupek minęła wszystkich w polu karnym i wpadła do siatki zdezorientowanego bramkarza Cuiavii. W samej końcówce dobre szanse na podwyższenie wyniku mieli Filip Sąsała oraz Mateusz Nowacki, jednak ich uderzenia nie znalazły drogi do bramki.

UNIA - Cuiavia 4:2 (3:2)
bramki dla Unii: Grzegorz Pakulski (3'), Kamil Fajkowski 2 (28', 39'), Mateusz Grudziński (55')

UNIA: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak, Michał Piotrowski, Oskar Kryszak, Piotr Kaźmierski, Grzegorz Pakulski (70' Mateusz Nowacki), Łukasz Cięgotura (90' Maciej Jaroszewski), Filip Sąsała, Mateusz Grudziński (78' Krzysztof Brończyk), Bartosz Pędowski (88' Sebastian Krzysztofiak), Kamil Fajkowski.